Přihlášení do systému
ID uživatele / email:
Heslo:
      
 
Zapomněli jste heslo?
Soubory ke stažení
Akcelerator CPROXY pro Windows
CPROXY 1.2.3.15 (1.00 MB)
CPROXY 1.0.8.77 (1.00 MB)
Anketa
Jsou informace na webu dostatečně a přehledné?
Rozhodně ano   (26796)
Spíše ano   (4730)
Nemám názor   (3494)
Spíše ne   (4395)
Rozhodně ne   (8287)
Celkový počet hlasujících: 47702

Svůj názor nám můžete také sdělit v diskusním fóru.Nastavení elektronické pošty (POP3 / SMTP)
Zejména příjem a odesílání elektronické pošty jsou operace, při kterých nejvíce pocítíte skvělé vlastnosti CPROXY a ušetříte největší množství přenesených dat i Vašeho času. Doporučujeme Vám tedy strávit chvíli času následujícím nastavením CPROXY a Vašeho software pro elektronickou poštu (pokud používáte jiný software než Microsoft Outlook Express, postupujte obdobným způsobem):


Nastavení CPROXY pro příjem a odesílání elektronické pošty

CPROXY vytváří pro zajištění přenosu příchozí a odchozí elektronické pošty tzv. virtuální porty.

Pro odchozí poštu (SMTP) je virtuální port společný pro všechny Vaše e-mailové účty. Systém CPROXY Vám zprostředkovává službu SMTP což může být výraznou výhodou pro ty uživatele, kteří často mění způsob připojení k Internetu - např. pokud pracujete na přenosném počítači na cestách, v kanceláři i doma). Standardně je virtuální port pro odchozí poštu definován na hodnotu 8025 a pravděpodobně nebudete mít žádný důvod toto nastavení měnit.

Poněkud odlišná situace nastává v případě příchozí pošty. CPROXY musí definovat virtuální port POP3 pro každý ze serverů. ze kterých příchozí poštu stahujete. Těchto portů (resp. serverů) můžete definovat prakticky libovolné množství. Standardně CPROXY definuje několik virtuálních portů POP3 pro nejběžnější volně dostupné e-mailové servery v ČR. Pro nastavení CPROXY pro příjem e-mailů z jiných serverů elektronické pošty postupujte následujícím způsobem:

 1. Po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu CPROXY v systémové oblasti nabídky Start Vašeho systému Windows vyvoláte kontextové menu, ve kterém vyberte volbu Zobrazit.

 2. Zobrazí se Vám okno nastavení CPROXY, ve kterém v sekci Nastavení -> Komunikační protokoly naleznete seznam virtuální portů (viz obrázek) vytvářených CPROXY. Pro účel příjmu elektronické pošty jsou podstatné porty u nichž je cílový port nastaven na hodnotu 110. Je na Vás zda se rozhodnete změnit nastavení pro některý Vámi nepoužívaný server obsažený ve standardní konfiguraci CPROXY nebo založit nový virtuální port pro Vámi používaný server elektronické pošty.

  CPROXY - nastavení virtuálních portů

 3. Vyberte virtuální port, jehož nastavení chcete změnit a stiskněte tlačítko Editovat nebo stiskněte tlačítko Přidat chcete-li vytvořit nový virtuální port a proveďte nastavení dle obrázku. Do položky Lokální port zadejte Vámi zvolené číslo virtuálního portu - tuto hodnotu je nutné následně nastavit i ve Vašem software pro elektronickou poštu (viz Nastavení software pro elektronickou poštu). Důrazně Vám doporučujeme udržet tuto hodnotu v rozsahu 8110 - 8199). Položku Protokol nastavte na TCP/IP, do položky Host zadejte adresu Vámi používaného serveru elektronické pošty, a do položky Cílový port zadejte hohnotu 110 (tj. standardní port POP3).

 4. Nastavení uložte tlačítkem Použít

 5. Obdobným způsobem jako je popsán v bodech 4. - 5. vytvořte virtuální porty pro všechny Vámi používané servery elektronické pošty.


Nastavení software pro elektronickou poštu

 1. Spusťte Váš software pro elektronickou poštu (Outlook Express).

 2. V nabídce klikněte na volbu Nástroje a následně na volbu Účty.

 3. V zobrazeném dialogovém okně Účty Internetu klikněte na záložku Pošta.

 4. Vyberte ze seznamu Váš účet elektronické pošty, ze kterého chcete poštu stahovat prostřednictvím C-Proxy a klikněte na tlačítko Vlastnosti.

 5. V zobrazeném dialogovém okně klikněte na záložku Servery a proveďte nastavení dle obrázku.

  CPROXY - nastavení elektronické pošty Outlook Express

 6. Klikněte na záložku Upřesnit a proveďte nastavení dle obrázku.

  Protože systém CPROXY automaticky zprostředkovává službu odchozí pošty (SMTP) je nastavení portu SMTP (na obrázku červeně) stejné pro každý z Vašich účtů elektronické pošty a musí odpovídat nastavení CPROXY (standardní hodnota je 8025).
  Z důvodu ochrany před SPAMem mohou SMTP server používat pouze registrovaní uživatelé.

  V případě portu pro příjem pošty (POP3) je hodnota, na kterou musíte nastavit port POP3 (na obrázku modře) závislá na serveru, ze kterého chcete příchozí poštu stahovat (viz Nastavení CPROXY pro příjem a odesílání elektronické pošty) Příklad: Pokud je CPROXY ve standardním nastavení a chcete stahovat příchozí poštu ze serveru Seznam, nastavte port POP3 na hodnotu 8110, pro server POST.CZ 8111 atd.

  CPROXY - nastavení elektronické pošty Outlook Express

 7. Nastavení potvrďte tlačítkem OK.

 8. Podle postupu v bodech 4. - 7. proveďte nastavení pro každý z Vašich účtů elektronické pošty, pro který chcete využívat CPROXY.

 9. Nakonec v dialogovém okně Účty v Internetu také potvrďte nastavení tlačítkem OK.

Máte jakékoli problémy nebo dotazy s nastavením Vašeho počítače pro připojení k Internetu prostřednictvím CPROXY? Zkuste se podívat na stránky diskusního fóra nebo nás kontaktujte.


 
Nový uživatel
Popis systému
Výsledky testování
Registrace do systému
Kontakty
Návody
Instalace systému
Nastavení prohlížeče
Nastavení elektronické pošty
Nejčastější dotazy
Jak zaplatit
Ceník
Diskusní fórum
Diskusní fórum uživatelů CPROXY


Datum a čas poslední aktualizace:   8.1.2010 ©2003 - 2010 Jaroslav Brůžek     Všechna práva vyhrazena TOPlist